8/04/2011

Merak Ediyorum

Bu yazı aslında sokaktrendim.com için yazılmıştı. Eski blogumu takip edenler okumuşlardır ama mocha is curious başlığı için güzel bir yazı olduğunu düşündüğüm için buraya da eklemek istedim:)Eski blogda yazdığınız yorumlar ve buraya yazdıklarınız ile yeni bir yazı planlıyorum bakalım nasıl olacak?
Imagine, Your plan was sitting at home, reading or watching a movie by yourself but someone called you(your friend, your bf or anybody:)). For drinking coffee for chat or for something else. I am wondering that your dressing process at that time.


What are you gonna do first? Are you gonna decide your outfit or take a shower first? Will you wear whatever you find or do you have any "must do"s to look pretty? Do you have emergency outfits? I am looking for answers.
What I do first is to continue whatever I am doing and thinking about my outfit then choosing clothes,taking a shower and dressing. With simple make up or without make up. Is it as easy as for everyone?  Does your outfit change or not for a person who are gonna meet? I suppose it changes for a place that you are going to. But do you dress only for yourself or for other people? 
Are you looking for acceptance from others or only interesting in your look in front of mirror? Are you alone in your mind while you are dressing or thinking about people(what will they say or are they gonna like you?)?
As you see I am really curious and looking forward to hear from you:)
Let me now your fast beauty tricks, your dressing process and who you are dressing for?
Kissesssss:)

Evde kitap okuyarak ya da film izleyerek geçirmeyi planladığınız bir zaman diliminde telefonunuz çalıyor. Biri sizi dışarı çağırıyor. Kahve içmeye ve sohbet etmeye. Merak ettiğim böyle zamanlarda hazırlanmaya başlama süreci.
İlk olarak ne yaparsınız? Giyeceklerinize mi karar verirsiniz? Hemen duşa mı girersiniz? Elinize ne geçerse giyip kendinizi sokağa mı atarsınız? Ya da hazırlanırken güzel görünmek için belli kurallar var mıdır? Günü kurtaran kıyafetleriniz? İşte bu yazının amacı bunlara cevap aramak. 
Benim ilk yaptığım şey; her ne yapıyorsam ona devam edip bu arada ne giyeceğimi düşünmek olur. Sonra dolabın başına geçer kıyafetleri seçerim. Eskiden kıyafet seçmeye çok zaman harcasam da artık o gün için giymek istediklerimi çok kolay belirleyebiliyorum. Sonra eğer zamanım varsa duşa girer, giyinir ya çok hafif bir makyajla yada makyajsız dışarı çıkıveririm. Peki herkes için bu kadar kolay mı bu süreç? Kiminle çıkacağınıza göre değişiyor mu? Nereye gideceğinize göre değiştiğini tahmin ediyorum zaten. Ama karşınızdaki kişi için mi giyiniyorsunuz çoğu zaman? Hoşlandığınız birisi, yakın arkadaşınız ya da iş arkadaşınız olabilir telefonun ucundaki. 
Siz her durumda aynanın karşısında kendinizi nasıl bulduğunuzla mı ilgileniyorsunuz yoksa sizi karşınızdakinin nasıl bulacağıyla mı? Ne kadar sizsiniz giyinirken? Gördüğünüz gibi merak ettiğim çok şey var. Hadi cevapları birlikte bulalım, yorumlarınızı bekliyorum,hızlı güzellik sırlarınızı, kimin için giyindiğinizi ya da bildiğiniz doğruları yazın. Belki sonrasında bu cevaplarla güzel bir yazı sahibi oluruz hep birlikte.
Sevgiler:)

1 comment:

  1. benim genelde o anki moduma göre çok değişiyor mesela canım çok sıkılmışsa hiç enerjim olmuyor ve dolabın başına geçip olabilecek en kötü kombini seçip çıkıyorum sonra da yoldayken fark edip niçin bunları giydim diyerek kendi kendime kızıyorum.
    ama eğer zaten enerjik ve mutluysam hemen gidip duşa girip makyaj yapıp kafamda bu süreçte belirlemiş olduğum şık kombini giyip hemen çıkıyorum=)

    ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...