9/21/2011

Pirinç Han


I was in Ankara this weekend. Ankara is a capital of Turkey and it is so bureaucratic but I found a little arcade thanks to my friend. It is called 'Pirinç Han'. There are little stores selling antique staffs and jewelleries. If you go to Ankara, write this name down to see. 
Haftasonu Ankaraya gittiğimde bir arkadaşım beni Pirinç Han'a götürdü. Seveceğimi düşünmüş ve sanırım bu sefer turnayı gözünden vurdu. Dükkanların bazıları kapalıydı ama gerçekten çok güzel antika seramikler, 20lerden kalma şapkalar ve bir çok takı dükkanıyla sanırım en beğendiğim yer oldu. Oralardaysanız bir uğrayın derim. Hacettepe'nin yanından kaleye doğru çıkarken bir yerde:) Sorunca tarif ediyorlar zaten. Bir de pirinç hanın ilerisinde kaleye doğru giderken çok güzel vintage çantalar satan küçük bir dükkan bulduk ama zamanım yoktu sadece göz gezdirebildim. Fiyatları da İstanbul'a göre çok uygun, 30-70 lira arasında değişiyorlar.


2 comments:

  1. Hey I found your blog at ifb community and I also liked your fb page :) I'm following you via blogger too, check out my blog if you like!
    http://maryfashionlove.blogspot.com/
    Mary
    xx

    ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...