1/10/2012

Anselm Reyle for Dior


Merhaba,
Anselm Reyle'nin Dior için hazırladığı koleksiyon sanırım uzun zamandır beni en çok heyecanlandıran işbirliklerinden biri oldu. Reyle'in işlerini zaten çok severim. Kullandığı renkler, günlük objelere kattığı anlam ve boyut... Bence koleksiyondan bir parçaya yatırım yapmak iyi fikir. Siz ne düşünüyorsunuz?
Hello,
I am so excited about Anselm Reyle for Dior collection. You can feel the art and fashion at the same time. I am also excited because I really like his works and the colour that he uses. I am also very imperessed what he has done with daily objects. What do you think about the collection? I think it is really good investment to have one of these pieces. 

Çantalar, ayakkabılar ve aksesuarlar... Ayrıca güzellik ürünleri, paletler ve ojeler de hazırlanmış Anselm Reyle ile./There are bags, shoes, jewelleries and glasses in the collection. He signs for beauty collection for dior as well and you should check it!:İşte Reyle'in sevdiğim birkaç işi/Some pieces by ReyleSon olarak videoyu izleyin bence harika olmuş./Lastly watch the video! I think it is perfect!

1 comment:

  1. OMG loveeee the colours...great post darling!!
    xx,B

    ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...