2/15/2012

Classics, Black Dress


Her kadının dolabında bulunması gerekenler listesinde en başa yerleşebilecek bir parçayla karşınızdayım bugün, küçük siyah elbise. Bir kaç sezondur yerini neon renklere bırakmış olsa da şık siyah elbisesini sandığa kaldırıp unutacak bir kadın tanımıyorum sanırım. Yıllarca giyilmese bile dolabımızın baş köşesinde kurtarıcılarımız olarak beklemiyorlar mı?Aslında Coco Chanel'in yasına eşlik eden siyah elbisesi 1926 yılında Vogue da yayımlanınca moda dünyasında yeni bir dönem başlatmış oldu. Dul kadınların simgesi olan siyah elbiseler modern kadınların dolaplarında yer almaya başladı. 

Hollywood'un modaya yön vermeye başlamasıyla da altın çağlarını yaşadı. Siyah elbise denilince akla ilk gelen isim ise hala Audrey Hepburn değil midir?

Bu sezon siyah elbiseler koleksiyonlarda siyah elbiseye çok az rastladık. Bu sezonun bahar olmasından ve bir kaç sezondur yükselen renk ve desen trendlerinden kaynaklanıyor olabilir ama yine de bir çok tasarımcı siyah elbiselere koleksiyonlarında yer verdi. Özellikle farklı materyaller kullanılan elbiseler, dizüstü modeller ve halter yakalar bu sezonun siyah elbiselerini trendlere uygun hale getiriyor.

Siyah elbiseler sokaklara yansırken özellikle aksesuarların gücünden faydalanıyor. Renkli ayakkabı veya çantalar, göz alıcı kolyeler olmazsa olmazlardan. Turuncu ve sarı tonlar ise aksesuar renk seçimleri arasında ilk sırada. Bir diğer alternatif ise özellikle kış bitmeden tercih etmenizi tavsiye ettiğim leopar desen.


Renkli çoraplar ise siyah elbisenize eğlence katmak ve kişiselleştirmek için birebir.

Tamamen siyahlara da bürünebilir ya da güzel bir hırkayla günü kurtarabilirsiniz.

Sizin de favori parçanız siyah elbiseniz mi? Siyah elbisenizi tamamlayacak aksesuar seçimleriniz nedir?

catwalk photos via style.com
street style photos lookbook.nu

2 comments:

  1. i have been currently looking for the perfect black dress... great inspiration photos

    ReplyDelete
  2. thank you:) I hope you can find a dress that you like:)

    ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...