2/17/2012

Karim Rashid Ottawa koleksiyonu


Uzun zamandır tasarım yazısı yazmadığımı fark ettim. Karim Rashid'in BoConcept için tasarladığı Ottawa koleksiyonunu görünce yazmamak olmaz diye düşündüm. Bir çoğunuz biliyorsunuzdur Karim Rashid çağdaş dünyanın gücüne inanan ve tasarımda geri dönüşlere pek de iyi gözle bakmayan bir tasarımcı. Rashid'e göre dünyayı değiştirmek için yapmamız gereken geçmişte yaşayan insan doğasını değiştirip şu anda yaşayan ve nostaljiyle, antika objelerle çevrili insanı alıp çağdaş gereksinimlerle donatmak.Ottawa koleksiyonu şehir insanları için tasarlanmış minimal bir koleksiyon. Rashid'in imzası haline gelen geometrik şekilleri barındırıyor ve masa, sandalye, depolama ünitesi olarak düşünülmüş dolap ve büfeden oluşmakta. 

Kullanılan materyaller ise yumuşak ve davet edici ve Rashid'in videoda anlattığı gibi çok rahat olabilecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca Ottawa koleksiyonu için bardak, servis takımları ve vazolarda tasarlanmış.  Siz koleksiyonu nasıl buldunuz?

2 comments:

  1. hepsi çok güzel, değişik dekorasyon tasarımlarına da aslında fecii hayranımdır ama o en sondaki vazolar var ya.. onlara öyle bir bayıldım kii :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Evet vazolar mükemmel bende çok sevdim:)

      Delete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...