3/17/2012

La Roche-Posay ürünleri


Bir kaç kilo almayı kaldırabilirim, makyajsız evden çıkmayı da hatta pijamalarımla markete bile gidebilirim ama cildimde sorun olduğuma inandığım an yıkılıyorum
Stresli olduğumda özellikle elim hep yüzümde oluyor ve fark etmeden bozulan cildimi daha kötü bir hale sokuyorum. (Evet çenemde çıkan küçük bir sivilceyi yara haline getirmiş olabilirim) 
Bu yüzden cilt bakımı benim için çok önemli. Cildim hiç bir zaman sorunlu bir cilt olmasa da bazı zamanlar strese, bozuk yeme düzenine hareketsiz yaşama yenik düşüp bana sorunlar çıkarıyor. Kötü bir ürün kullandığım ansa bu sorun ikiye katlanıyor. .(Şimdiki hedefim çok dikkat edip aşağıda gördüğünüz fotoğraftaki gibi bir cilde sahip olmak)
Aslında daha önce kullandığım ürünlerin hiç biri kötü gelmemişti. Bu yüzden en son kullandığım nemlendiricinin cildimi mahvettiğini fark edemedim. Fark ettiğim anda da aylar önce gitmiş olduğum La Roche-Posay blogger günü geldi aklıma. O gün denememiz için verilen ürünleri 1 hafta önce denemeye başladım ve kesinlikle tavsiye etmeliyim diye düşündüm. La Roche- Posay hassas ciltler için bir çok ürüne sahip bir marka. Ürünler dermatologlar tarafından tavsiye edilmekte ve eczanelerde satılmakta. 1975 yılında eczacı Dr. René Levayer tarafından kurulmuş ve ismini Fransa'nın termal su çıkan kentinden almış. Aslında markanın ismi bize çok şey anlatıyor çünkü ürünlerinin temel birleşimi termal su.
Marka hakkında ufak bilgiden sonra gelelim ürünlere.
Benim kullanmaya başladığım ürünler hassas ve toleranssız ciltler için olan Toleriane ürünleri. Karma ciltler için uygun Toleriane serisi.
Temizleyici jelin ilk kullanımda farkını hissediyorsunuz.(Toleriane Gel Mousse) Cildi kesinlikle kurutmuyor. Hatta duruladıktan sonra ciltte hafif bir yumuşaklık bırakıyor ki bence temizleme jeli için mükemmel bir özellik.
Diğer kullandığım ürünü koruyucu yatıştırıcı bakım kremi. (Toleriane SPA) Cildi ağırlaştırmaması en sevdiğim özelliği.
Son olarak termal su (Eau Thermale de LRP). Cildi yatıştırıyor. Dış etkenler yüzünden tahriş olmuş cildi rahatlatmaya ve yaşlandırmayı geciktirmeye yarıyor. 
Ben bu 3 ürünü de çok sevdim. Şu anda diğer ürünlerini araştırıyorum sanırım. Özellikle saç bakım ürünlerini denemeyi düşünüyorum.
Bu arada 30 Nisan'a kadar yetkili eczanelerde kampanya varmış. Detaylı bilgiyi internet sitelerinde bulabilirsiniz.


Sizin sevdiğiniz cilt bakım ürünleri hangileri? La Roche- Posay kullanmış mıydınız daha önce?


 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

Unutmayın yorumlarınız beni mutlu ediyor:)

4 comments:

 1. Followed. I'm Turk too! And maybe you'll visit me.

  thebookness.com

  ReplyDelete
 2. Ben Dcl ve DDF kullandım ama DDF`ten çok memnun kalmadım. Şimdi Avene ya da La Roche Possay denemeyi düşüyorum. Bakıyorum öyle memnun kalanlar kalmayanlar var mı die :) Hatta yakın zamanda fransaya gittim orada Bioderma, Avene ve La roche fiyatları baya uygundu buraya göre ama alamadan geldim :( O yüzden şimdi araştırmadan direk para vermek istemiyorum. DDF ile ilgili düşüncelerimi de burda yazmıştım gözatmak istersen http://modamasallari.blogspot.com/2012/04/tecrube-ile-sabit-4-cilt-bakm.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Avene denemedim ama La Roche'u öneririm dediğim gibi. Kullanan diğer arkadaşlarım da memnun kalmışlar çünkü. Eczanelerde bazen cilt analizleri oluyor belki orada deneme şansın olur. Ama dediğim gibi benim cildim çok sorunlu değil ama farklı ürün seçenekleri var cilt tipine göre.

   Delete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...