3/12/2012

Yağmurdan bıktınız mı?

Yağmurlu havalar yüzünden sızlanmayı bırakıyoruz sevgili mocha severler ve bu yazıdan sonra tadını çıkarıyoruz.
Bahara yağmur yakışır. Havalar biraz daha ısınsa eğlenceli hale bile gelebilir. Madem mevsimin gerekliliği arasında bol bol ıslanmak var o zaman yağmurlu havaların vazgeçilmezlerini gözden geçirmek için de iyi bir zaman olabilir bugünler.
İlk sırada tabii ki ayaklarımızı ıslanmaktan koruyacak yağmur botları var. Artık neredeyse her markada bulabileceğiniz yağmur botları tek renk ve desen sınırlaması altında da değil. Sezona uygun neon renklerle eğlence peşinde koşabilir, siyah botlar ile kıyafetlerinize asalet katabilir, pastel tonlarla ise yağmurlu havanın getirdiği romantizme ayak uydurabilirsiniz.İkinci sırada şemsiyeler geliyor. Şemsiyeler de yağmur botları gibi gittikçe renkleniyor. Klasik şemşiyelerin yanında bol renklisini bol desenlisini bulabilirsiniz bir çok mağazada. ben şemsiye kullanmaya daha yeni yeni başlasam da olmazsa olmazlar arasında olduğunu söylemem garip kaçmaz herhalde:) 
Sabah evden çıkmadan dakikalarca uğraştığınız saçınızın iki dakikada bozulmasını istemiyorsanız küçüklerden bir tane çantanıza atmayı unutmayın. Mart havası bu ne olur ne olmaz.

Baharın vazgeçilmezi trençkotları unutmamak lazım sanırım. Bir çok günün kurtarıcısı olan trençkotlar baharı bahar yapan parçalardan birisi. Renkler de ise gittikçe özgürleşiyoruz.
Havalar biraz daha ısınana kadar kışlık şapkalarımızı da dostumuz olarak sayabiliriz sanırım. Bereler ve şapkalar hem stilinize katkısı olan aksesuarlar arasında hem de sırılsıklam saçlarla günü geçirmenizi engelleyecektir.
Son ama bana kalırsa en önemli dostunuz sevdiğiniz bir fincan kahveyle dostlarınızla geçireceğiniz bir akşamüstü. Ya da kahvenin yanına mochadaily keyfi:) 

Peki sizin vazgeçilmezleriniz neler yağmurlu hava için?
Mutlu haftalar

 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

Unutmayın yorumlarınız beni mutlu ediyor:)

No comments:

Post a Comment

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...