7/10/2012

Bazen Kararlar Alırım Ben


Şu anda çalışıyor olsam da aslında yaz tatilinde gibi hissediyorum kendimi. Çalışma hayatının kendi içinde zorlukları olsa da üniversite stresine tercih edeceğim kesin! Açıkçası sınav haftalarına, uykusuz gecelere, düzensiz yemeğe ve aileden para istemeye geri dönme gibi bir arzum da yok:) Her neyse kendimi ne kadar daha tatilde hissederim bilinmez ama akşamlarım bana kaldığı için şimdilik mutluyum. Ama zaman diye bir gerçekliğin olduğu da kesin. Hala çok düzenli hayata geçemediğim ve öğrenci modunda yaşamaya devam ettiğim için bu boş zamanı iyi değerlendirmek gerek diye düşündüm az önce ve bir sürü karar aldım -aslında tam karar denemez biraz deneme kıvamında olacaklar :)
İşte kamuya açabileceğim kararlarımdan bazıları
1) Her hafta dolabım için küçük projeler hazırlamak (gardırop önü türevi heyecanlar peşindeyim:))
Mesela bu hafta boyunca sadece etek giymek gibi. Jeandir, şorttur, elbisedir bunlar yok. Amaç dolabın kenarında köşesinde kalmış giyilmeyen etekleri gün yüzüne çıkarmak diyebiliriz. Her hafta kuralları değişecek bir oyun gibi.
2) Düzenli beslenmek - Bir kaç haftadır pek düzenli besleniyorum (frapp. mochayı saymazsak:)) bu düzeni daha da düzenli hale getirmek. Mesela akşam yemekleri 8'den sonra yenmeyecek artık!
3) Yarım kitapları bitirmek - Okumak istediğim kitapları odamda ayrı bir yere dizdim. Hızlı okuduğum hesaba katılırsa kitabına göre haftaya 1-2 kitap sığdırmak. Yeni kitaplar için kütüphaneye uğramak - evet yanlış duymadınız kütüphane:)
4) 3 film - Bir de 1 haftaya 3 film şeklinde bir düzenleme peşindeyim.
5) Her hafta mutlaka 1 şey dikmek, kesmek, biçmek, boyamak - En zoru bu gibi şu anda:)
6) Para biriktirmek - Küçük küçük olsa da amaçsız para biriktirmeyi öğrenmeliyim sanırım.
7) Blogla ilgilenmek - Kafama estiğinde ingilizce de yazdığım bloga bi düzen getirebilmek. Tümden elden geçse iyi olur gibi ne dersiniz? Memnun musunuz genel gidişattan?
8) Kararlarımı uygulamak - en önemli madde bu olsa gerek:)
Aslında daha uzayıp gider bu liste ama şimdilik bu kadar kalsın. Her hafta için bir gün belirleyip durum raporunu verme gibi bir planım da var.
Eee liste hazır şimdi kimler bana katılmak ister?:)
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

Unutmayın yorumlarınız beni mutlu ediyor:)

7 comments:

 1. Aldığın kararlar çok güzel,ben varım ! :)

  zamansozleri.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. her hafta yenilerini ekleyeceğim galiba:)sen de yaparsan sonuçları haber ver olur mu?:)

   Delete
  2. Merhaba,bunlar da benim kararlarıım :) http://zamansozleri.blogspot.com/2012/07/karar-listesii.html

   Delete
 2. arada sırada benim de bu tarz listelerim uzayıp gidiyor. uygulayabildiğim zamanlar inanılmaz hafifliyorum. Senin maddelerin de tam hafifletecek cinsten Mocha cım. Hadi bakalım kolay gelsin sana :)

  deasignbydg.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. karar vermek iyi gekiyor çoğu zaman:)

   Delete
 3. Ben de do listlerin hastasıyım :) bazen bir haftalık bazen 1 aylık yapıyorum. Seninkilere çok benziyor. Bazen içine tiyatro bale gibi ertelediğim şeyler de koyuyorum. Çok eğlenceli oluyor. Sen de uzun süreli liste yaparsan ekleyebilirsin belki:)) Ben de burdan etek haftasını şort haftası yapmayı düşündüm bir de dengeli beslenmek var. Ama en önemlisi kararları uygulamak ehehehe:))

  ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...