11/23/2012

Meet The Brand | dANKE T-shirts


I would like to introduce you a t-shirt brand named dANKE. Created by Aslı Kepekli in 2010. They all hand painted and all pieces are really inspiring. I could imagine that with one of those tees you can feel exactly the feeling of the drawing and have a joy of the day-or melancholy of it. I totally love them and try to decide which one I should buy first. Which one is your favorite? Let me decide! 
Bir önceki yazımda alışkanlıklarımı değiştirmekten bahsetmiştim hatırlarsanız. O yazıda sevgili yazarınız sade bir yaşama öykünürken aslında temelinde yatan düşünce ready to wear kültürü üzerine kendi içinde sataşıp durmasına dayanıyordu. Herkesle aynı havayı soluyoruz, aynı yolları tepiyoruz diye aynı şeyleri giymek zorunda olup olmadığımızı sorguladığım milyonuncu günden birinde yazılmıştı o yazı. O günlük siyah renkle bulduğum çözüm günü kurtarsa da çevremizde ilhamdan yoksun yaşamlarımıza renk katmak gerektiğine de inanıyorum. Bu yüzden de kıyafetlerimin yarısından fazlasını siyah çöp poşetlerine doldurup atarken rahatlama duygusunun ardından fark ettiğim bir gerçekle yüzleşiyorum. Dolabımın en değerli parçaları sezonun en değerli parçaları olmuyormuş. Yıllar önce boyadığım bir tişört ya da annemi gençlik yıllarında mutlu eden bir ceketmiş en sevdiklerim.
Yine lafı fazla uzattım sanırım:) Uzun yazılarıma alıştınız mı bilmem ama aslında bahsetmek istediğim uzun zamandır sevdiğim ve hangisini alsam hepsini mi alsam diye kararsız kaldığım tişörtler.


 Markanın ismi dANKE, Aslı Kepekli tarafından 2 yıl önce kurulmuş, el yapımı dolayısıyla tek örnek tişörtler üretiyorlar. Tişörtünüzün aynısından başka yerde bulamayacağınız gibi tüm çizimler ilham verici ve gününüze anlam katacak kadar özel. Bu tişörtlerden birini üzerinize geçirdiğinizde üzerindeki sanat eseri kıvamındaki çizimlerin duygusuna bürünmemeniz imkansız. Dilerseniz siz de dANKE tişörtlerini mecrea.com'da bulabilirsiniz. Bir göz atın bakalım sizce ilk olarak hangisini almalıyım? Ya da sizin tercihiniz hangisi olurdu?
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

2 comments:

  1. danke tshirlerini çok beğeniyorum tuval giymek gibi :) me crea da unw5 i çok beğendim yukaradaki fotoğraflarda iki tane üçlü olan favorim

    ReplyDelete
    Replies
    1. Aynen oyle hepsi sanat eseri kivaminda:)

      Delete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...