10/31/2012

Bloga mektup

Merhaba sevgılı blog şu sıralarda bomboş sokaklarda tek başına dolaşan şu köpek gibi hissediyorum kendimi. Neden acaba?
Geçici körlük olur da geçici küslük olamaz mı? Aramızda kırgınlık yok beni yanlış anlamanı istemem sadece teknoloji yenilenmesinden sonra pek güzel döneceğim yanına. 
Arayı yine de soğutmayalım.
Seni seven bloggerın mocha 
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/22/2012

Monday Syndrome | Trenchcoats


Brrr...It is cold outside but I have a confession to make. I miss winter!! I really miss all winter rituals, coats and boots, coffee and movies at home, wool jerseys-no actually, I did not miss them. Anyway before winter, we still have fall and most favorite piece of fall, that is, of course, a trenchcoat. It is easy to transfer office days to weekends. 
Enjoy!
Bırrrr... Dışarısı buz gibi ama itiraf etmeliyim ki kışı özledim! Kış rutinlerini, montları ve botları, evde film izleyip pencere kenarında kahve içmeyi, yün kazakları-hayır onları özlemedim aslında. Her neyse hala içinde olduğumuz mevsimin tadını çıkaralım ve sonbaharın en favori parçası trençkotları askılarından çıkaralım. Hem iş gününden hafta sonuna taşımak da çok kolay.
Sevgiler!

 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/21/2012

The Event | Mecrea


Kendimi bildim bileli bir şeyler kesmiş, dikmiş, boyamış biri olarak yaptıklarımı insanlara ulaştıracak bir platform eksikliğini her zaman çekmişimdir. Çevremdeki insanların da bu platformu çok arayıp sonra vazgeçtiklerine de çok şahit olmuşumdur. Bu yüzden mecrea.com beni çoğu insandan fazla heyecanlandırmış olduğunu söyleyebilirim. Modadan ve trendlerden bahsederken hiç bir moda tutkununun da baştan ayağa ready to wear giyinmeyi teşvik etmediğini görmüşsünüzdür zaten. Stillerine imrenerek baktığımız insanlar üzerlerinde hep kendilerine özel parçalar taşır, yaratıcılık ve stil kelimeleri çoğu zaman birlikte anılır. Tasarım küçük dokunuşlarla sizi ve stilinizi tamamen farklı bir kulvara taşır. İşte mecrea.com'u duyunca heyecanlanmamın bir diğer sebebi de burada yatar. 
Bu hafta mecrea.com blogger kahvaltısındaydık. mecrea'nın yaratıcılarından siteyi amaçlarını ve isteklerini dinledik. Bir çok online alış veriş sitesinin aksine her baktığınız butikte farklı tatlar alacağınız bu siteyi yakından tanıdık. Ve bir kez daha bu platformun varlığına heyecanlandık, bu arada keyifli vakit geçirmiş olduk:)
Siz de daha fazla zaman kaybetmeden mecrea.com'a göz atın! Ne demek istediğimi anlayacaksınız:)
Sevgiler  
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/10/2012

Tohumlarımızın Nesli Tehlike Altında!


Binlerce yıllık tarım geleneğini barındıran Anadolu topraklarında yetişen yerli tohumlar yaşamın sürekliliğini temsil ediyor.

Atadan kalma tohumlarımız;

* Lezzetli ve sağlıklı gıdaların temini için birer genetik hazinedir
* Binlerce yıldır değişen koşullara uyum sağlayarak günümüze ulaşmayı başarmış numunelerdir
* Tarımsal biyoçeşitliliğin önemli bir parçası ve yaşamın sürdürülebilirliğinin olmazsa olmazıdır
* Dışarıya bağımlı kalmaksızın ülkemizin gıda güvenliğinin teminatıdır

Ancak bugün Anadolu’ya özgü yerel tohum çeşitliliğimiz yok oluyor. Tek seferlik, ticari tohumların egemenliği nedeniyle gıdamızın ve geleceğimizin güvencesi yerli tohumların nesli tehlike altında! Yeryüzünde zengin çeşitlilikteki yaşamı sürdürebilmek, atalık tohumlarımızı gelecek kuşaklara aktarmamıza bağlı.


TOHUM TAKAS AĞI, yüzyılların bilgisini taşıyan yerli tohumlarımızın korunup yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin, Adım Adım Oluşumu desteğiyle yürüttüğü TOHUM TAKAS AĞI KAMPANYASI’na destek olarak,

* Anadolu’nun dört bir yanındaki ekolojik çiftliklerde yerli tohumların çoğaltılarak paylaşılmasını sağlayacak;
* Bu toprakların yüzlerce yıllık bereketinin, lezzetinin, besin zenginliğinin ve kültürünün gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için sağlam patikalar oluşturacaksınız.


Verdiğiniz desteğin her kuruşu binlerce yeni tohuma dönüşecek...

Kredi kartı ile bağış yapmak istiyorsanız: https://www.bugday.org/portal/BagisAdimAdim.php

EFT/havale yoluyla bağış yapmak istiyorsanız:
Alıcı Adı: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Garanti Bankası Karaköy Şubesi - Şube No: 400
Hesap No: 6295240
IBAN No: TR67 0006 2000 4000 0006 2952 40

www.bugday.org - www.yasasintohumlar.org
facebook.com/BugdayDernegi
twitter.com/BugdayDernegi
Twitter paylaşımlarınız için hashtag: #YasasinTohumlar

Bir bumads sosyal sorumluluk içeriğidir.

10/09/2012

Trend Path | Maroon Love

 I remember my  mother had a maroon jacket and long blond hair when I was a kid. Now I have that jacket and I am looking forward to wear it this season. Whether or not you think it is an oldfashion colour, maroon is gonna rock you this season! Fall is a perfect season to wear this color anyway. I really want to see more maroon on me and on the streets for sure. So romantic!
Ben çocukken annemin bordo ceketli ve uzun sarı saçlı hali hafızama kazınmış sanırım. Şimdi o bordo ceket bana ait ve bu sezon kendisini giymek için pek sabırsızlanıyorum. İster eski moda olduğunu düşünün, ister bordoyu sevin, bu sezon bordo ortalığı yıkıp geçirecek gibi görünüyor. Bu sonbahar ve kış sezonunda hem kendi üzerimde hem de sokaklarda daha fazla bordo görmek üzere koşullandırdım galiba kendimi.
If you ask me, hımmm, I prefer maroon jackets, maroon hats, maroon dresses and maroon bags, oh I forgot, and maroon shoes... Sum up I like maroon everything. As I said before, it is such a cool color, isn't it? Oh my god, I think I fall in love a color! Weird me!!
Eğer benim düşüncemi merak ediyorsanız, bordo elbiseler, bordo şapkalar, bordo çantalar ve bordo ceketler, aa unutmadan bir de bordo ayakkabılar, kısaca bordo her şeyi istiyorum! Daha önce de söylediğim gibi çok güzel, pek güzel bir renk değil mi ama? And it is perfect for men too. I can tell that if you have a perfect body, guys please wear maroon, not only for this season, for all of your life time:) Look at them, am I wrong?:) 
Kiss kiss

Ayrıca bordo erkekler içinde mükemmel seçim. Eğer uzun boylu, geniş omuzlu iseniz lütfen sadece bu sezon değil tüm hayatınızı bu renkle geçirin sevgili erkekler! Şu arkadaşlara bir bakın, haksız mıyım ama?:)
Bol öpücük ve sevgi efendim
photos via tumblr,pinterest,lookbook.nu
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/08/2012

Monday Syndrome | White Tees

If the issue is adopting your basic closet to the office white tees shouldn't be ignored. I really like to waste at least 2 white tees in 1 month by staining. But i assume your whites are still white and you cacombine them with different pieces and you can totally change the outfit with accesorizes. Pencil skirt, cardigan or jean shirt; Blazer-shorts or with anything that you are gonna miss in winter.
Have a nice, sunny monday!
Kiss kiss
Gardırobunuzda olan temel parçaları ofise uyarlamak konu olunca beyaz tişörtleri es geçmek kötü bir fikir olabilirdi. Ayda en az 2 beyaz tişörtü heba eden biri olarak indirim sezonunda elimi ilk attığım parça bembeyaz yepyeni beyaz tişörtler oluyor sanırım. Ama 2 sefer giydikten sonra kendilerini rafın tozlu köşelerine fırlatıyorum. Kahve olsun, yağ olsun, boya olsun üzerlerine mutlaka bir şeyler damlatmak suretiyle yeni beyaz tişörtlere de yer açmış oluyorum. Kendi kendimi sorguya çektikten sonra sizin beyazlarınızın ilk günkü gibi beyaz olduğunu varsayarak konumuza dönüyorum ve sadece aksesuarlarda ya da bir kaç parçada değişiklik yaparak aynı kıyafeti farklı giymenin yollarını arıyorum. Ana karakterimiz beyaz basit tişört yardımcı oyuncular ise dolabımızda bulduğumuz her şey. Kalem etek, hırka ya da jean gömlek ve güne göre değişen aksesuarlar iyi fikir olabilirler. Ya da yaz başında pek moda olan ve hala popülerliğini koruyan şort-blazer takımlar.  Yaz hala kendini hissettirirken kışın dolap bekleyecek diğer her şey!
 Güzel bir pazartesi geçirin
Bol öpücükler
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/07/2012

Happy Sunday | Home and Laziness

Sunday is all about calm hours and laziness, white and easiness, home and breakfast and derivation of those plesures! Have a happy lazy sunday!
Kiss Kiss
Pazar günü sakin geçen saatler ve tembellik, beyaz ve sadelik, ev ve kahvaltı ve bu keyiflerin türevleri demek! Mutlu ve tembel bir pazar dileğiyle!
Sevgi  Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/06/2012

DIY Corner | Galaxy Print


What do you think about galaxy print? It is a trending DIY and I think it worths to try! It adds some magic to an ordinary day. I think these projects feed my imagination!Yummy!
Galaksi deseni hakkında ne düşünüyorsunuz? Şu sıralarda çok gördüğüm DIY projelerinden ve bana kalırsa denemeye değer! Sıradan bir güne sihir eklemek için tavsiye edilir.
 Bu projelerde hayal gücümü bolca besledi sanırım. Hımmm çok lezzetliymiş:)

10/03/2012

Mood Set | Like a princess


If you feel bad and sad, if you take care other not yourself, if you live with imposible dreams and if your life seems to be very ordinary, make sth good for only yourself! Buy your favorite magazine, listen the best music ever, eat sweet and wear as a princess! Spend the day with yourself and do, make, eat, wear whatever you want! And remember this post to smile:)
Kiss Kiss
Kendinizi kötü hissediyorsanız, hep başkasını düşünüyorsanız, hayallerde yaşıyorsanız ve hayatınız çok sıradanlaştıysa yarın kendinize bi güzellik yapın! En sevdiğiniz dergiyi alın, en sevdiğiniz müziği dinleyin, doyasıya tatlı yiyin ve kendinizi prenses gibi hissedebileceğiniz bir elbise giyin! Günü sadece kendinize ayırın, canınız ne istiyorsa nasıl görünmek istiyorsa öyle yapın, öyle davranın, öyle giyinin! Ve gülümsemek için bu yazıyı hatırlayın!
Çok sevgi  
Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

10/01/2012

Monday Syndrome | A circle skirt

Circle skirts are fun and flirty. That's why I love them. They reminds me my childhood actually and that's why I love them more. And here is the equation;
 circle skirt+boring monday=feeling like a thursday
I know it does not make sence:) Who cares:) I want fun monday instead of just monday! I know it does not make sense too-don't forget today is monday and my sentences already got bored! I can say it is a trend and you should try it! Make sense hah? Any way have a wonderful monday!
ps: Don't forget to answer my poll:)
Kiss Kiss
Kloş etekler eğlencelidir bu yüzden onları severim(evet kloş etekler hakkında ilk okul kompozisyonu yazmaya karar verdim:)) Çocuk olduğumu hatırlatır. Bu yüzden onları daha çok severim. Ve işte size bir eşitlik;
kloş etekler+sıkıcı pazartesi=perşembeyi yaşıyor gibi hissetme hali
Biliyorum çok anlamsız oldu. Kimin umurunda:) Sadece pazartesi yerine eğlenceli pazartesiyi tercih ediyorum. Biliyorum bu daha saçma oldu - ama bugün pazartesi ve cümlelerim bile sıkıcı olmaya başladı. Şu anda kloş etekler trend ve denemelisiniz desem belki anlam ifade edebilir. Neyse harika bir pazartesi geçirin!
not: soruyu cevaplamayı unutmayın!
Sevgiler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...