1/18/2013

Mood Set | 1960s


I guess, me favorite fashion era is 1960s. I like transition eras anyway, they are fun. Like 60s, The time has freedom with mini skirt and short hair, it is fun with geometric print and it is experimental bright colours and different cut and fabrics. Don't you think so?
Moda söz konusu olunca sanırım en sevdiğim dönem 1960'lar. Geçiş dönemlerini hep sevmişimdir zaten, eğlenceli gelmişlerdir. 1960'lar hem tarihsel olarak hem de moda dünyası için geçiş dönemiydi bence. Ne 50ler kadar hanımefendi ne de 70ler kadar maskülen. Mini etekler, kısacık saçlar ile özgür; geometrik desenler, canlı renkler ile eğlenceli; farklı kesimler ve kumaşlar ile deneysel...Sizce de öyle değil mi?
 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

3 comments:

 1. 60'lar benim de en en sevdiğim :) hem 50'lerin alışkanlığından kalma bir dolu feminen detay var, hem de 70'lerdeki hippiler öncesi kızsal detaylar & görünümler. ışınlanma şansım olsa da gidebilsem!

  ReplyDelete
 2. zaten modada bile eskiye dönüş var...

  http://jassmeenmode.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. I love this 60s collage! :) my favorite fashion era would probably be the 50s with the poodle skirts, cat eye glasses, swimwear, etc! :D

  ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...