3/08/2013

The editorial | Rihanna for Elle UK April CoverLast day I was with my close friends, Rihanna's video clip was on TV! Then we realized that we all have same thoughts about her; while she is soo beautiful, famous, able to sing, rich and more, how she has this complicated and sad relationship(Ok, it can be bit dramatized, but this thought legitimizes our own small problems:))
Anyway, this post is not about Rihanna's personal life. It is all about Elle UK April cover. Let's take a look!
Kiss kiss
Geçen gün Rihanna'nın klibini izlerken kızlarla saçma bir muhabbetin içindeydik. Sonra hepimiz klibi izlemeye dalıp aynı şeyleri düşünmüşüz; bu kadın hem güzel, hem ünlü, hem zengin, hem şarkı söyleyebiliyor iken nasıl olur da saçma sapan bir ilişki yaşayıp bu kadar üzülebiliyor(olayı biraz fazla dramatize etmiş olabiliriz ama sonuçta o bile böyleyse kendi hayatlarımızın içinde ki saçma sapan anları meşrulaştırmakta sakınca görmedik:))
Aslında konumuz Rihanna'nın  kişisel hayatıyla hiç ilgili değil. Elle UK kendisini Nisan sayısının kapağında ağırlamış biz de bir göz atalım istedim:)
Sevgiler
for  Elle UK

photography:  Mariano Vivanco
fashion editor: Anne-Marie Curtis
hair: Ursula Stephen
makeup: Mylah Morales


 Twitter ♥ Facebook  Pinterest 

1 comment:

  1. I love Rihanna! She is such an inspiration and these pictures are beautiful! The one with the white blouse is my favorit!

    Hope you visit me on my blog
    fashionobsession-mieni.com

    ReplyDelete

Looking forward to hear | Yorumlarınızı merak ediyorum

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...